Published On: 19 Prill, 2016

Veseli mbledh kryesinë e PDK-së

Partia Demokratike e Kosovës ka thirrur mbledhje para para pak çastesh, me ç’rast kryesia e kësaj partie, partie tanimë është mbledhur brenda selisë së kësaj së PDK-së. Kështu i kanë thënë Gazetës Blic burime zyrtare brenda kësaj partie.

Arsyeja e kësaj mbledhjeje është përgatitja e konventes së punës së PDK-së. bërë të ditur në një prononcim për Gazetën Blic, anëtari i kryesisë së PDK-së, Fatmir Xhelili.
I pyetur se çka do të diskutohet në këtë mbledhje, ai shkurt ka thënë “për përgatitje të konventes”, raporton GazetaBlic.
Tutje, Xhelili ka thënë se “mbledhja është mbledhje” dhe nuk ka dhënë informata më të hollësishme.
Kujtojmë se Hashim Thaçi prej se është zgjedhur president i shtetit nuk është më në krye të PDK-së, ndërsa persona nga kjo parti, janë deklaruar disa herë se PDK-ja do të shkojë duke u forcuar edhe me Kadri Veselin, i cili tanimë e ka zënë vendin e Thaçit. /GazetaBlic/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...