Published On: 14 Shtator, 2016

Veseli: Kurti ka pasur mundësi ta tregonte veten në kohën e luftës

Pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit me kryetarët e grupeve parlamentare, Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka dalë në një konferencë për media dhe ka shprehur se Demarkacioni do të kalojë bashkarisht për forcimin e unitetit, ndërsa Asocasioni i komunave Serbe do të themelohet sipas Kushtetutës së Kosovës, shkruan Gazeta Express.

“Luftë ka patur gjatë viteve 90′ dhe nëse nëse dikujt i ka mbet qefi që nuk e ka treguar veten në kohën e luftës ta harrojë sot. Mirë është të mos i dëmtojmë njerëzit. Kemi vuajtur të gjithë bashkarisht.” tha Veseli.

Veseli tha gjithashtu se data e mbajtjes së seancës së rregullt të Kuvendit të Kosovës është caktuar të jetë e enjtja e javës së ardhshme, 22 shtatori.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...