Published On: 11 Shkurt, 2016

Veseli: Kosovës iu deshtën 100 vjet që një drenicak ta shpallë pavarësinë

  • “Kosovës i janë dashur plot njëqind vjet që drenicaku të shpallë Pavarësinë e Kosovës, prandaj ky njeri brenda disa ditësh do të jetë President i Republikës së Kosovës”, theksoi ka deklaruar zëvendëskryetari i PDK’së, Kadri Veseli.

Në përvjetorin e 16 të themelimit të Partisë Demokratike të Kosovës, kryetari i partisë, Hashim Thaçi i shoqëruar nga zëvendëskryetari Kadri Veseli dhe anëtarë tjerë të partisë, kanë vizituar sot komunën e Drenasit, ku janë pritur nga kryetari i degës së PDK-së, Nexhat Demaku dhe qindra simpatizantë të partisë.

Në fjalën e tij, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi ka falenderuar të gjithë të pranishmit dhe ka thënë se ndjehet I nderuar qe gjendet në Drenas.

” Jemi të nderuar që gjindemi para jush që keni votu Partinë Demokratike të Kosovës, e keni forcu PDK-në dhe bashkimi juaj ka ndikuar në fitorën e PDK-së në krejt Kosovën, prandaj në çdo vend nevoitet një vend sikur Drenica që është e bashkuar. Ka shumë vlera që na mbajnë të bashkuar para asaj partiake, para së gjithash është e kaluara jonë, tradita jonë kryengritëse brez pas brezi. Uniteti dhe bashkimi ka ndikuar që ne sot jemi të unfikuar si parti. Kosova i ka besuar gjithëmonë Drenicës, sepse Drenica ka dhënë shumë për luftën e fundit. Ai që ka pretenduar të na hyjë në mes të Drenicës, në mes të PDK-së, do të zhgenjehet, sikurse janë zhgenjyer shumë të tjerë”.

Thaçi poashtu ka porositur që të jenë unifikues në të gjitha sfidat.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...