Published On: 8 Shtator, 2016

Veseli: Investimi në dije është faktori më i rëndësishëm që nxitë zhvillimin ekonomik

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, sot në ditën ndërkombëtare të shkrim-leximit, vizitoi Bibliotekën Kombëtare të Kosovës, “Pjetër Bogdani”.

Gjatë vizitës në ambientet e sallave të leximit, Veseli takoi studentët dhe bashkëbisedoi me ta lidhur me kushtet e studimit, për idetë dhe brengat e tyre, transmeton Koha.net.

Po ashtu, Veseli takoi edhe drejtuesit e Bibliotekës, të cilëve premtoi përkrahje në projektet zhvillimore, me fokus të veçantë në digjitalizimin e këtij institucioni të rëndësishëm të dijes, shkencës dhe kulturës.

“Investimi në dije është faktori më i rëndësishëm që nxitë zhvillimin ekonomik të shtetit tonë”, tha Veseli.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. fery thotë:

    Ju z.Veseli dhe gjithe pushtetet e kosoves se paseluftes e injoruat dijen dhe njerzit e afte te dijes dhe shkences sepse ishit te dhene pase plackes dhe grabitjes se cdo gjeje qe nuke ishte e juaja, ju i margjunalizuat njerzit e dijshem kurse i afruat dhe rahatuat kusheriret, dostat dhe te afermit me c rrast, ju thjeshte , e mbytet konkurencen duke ia zene frymen asaje.Kurse shtetet e zhviluara shkuan perpara vetem fale konkurences.Tashe nese juve ju paska ra ndermend se vetem me dije dhe shkence po u ecka perpara dhe nese nga ky cast filloni dhe investoni ne dije e shkence ateher , une z.Veseli ju garantoje se rezulltatet e para te investimit tuaj ne dije do te filloni ti ndieni aty nga viti 2038-2040…!!

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...