Published On: 16 Mars, 2016

Veseli e sheh me zili Gjermanin, shembullin që duhet ndjekur edhe Kosova

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli i cili po qëndron në Gjermani ka thënë se Gjermania është shembulli tipik që duhet ndjekur  nga Kosova se si duhet të forcohet shteti ligjor dhe demokratik.

Veseli ka thënë për RTK-në se ne duhet të ndjehemi krenar që kemi kaq shumë miq dhe se kemi përkrahje të jashtëzakonshme në rrugën drejt integrimit.

Ai më pas ka shtuar se nga Kosova kërkohet që të forcojë shtetin ligjorë dhe demokratik, transmeton Indeksonline.

Veseli ka theksuar se Kosova është në rrugë të mirë të një stabiliteti, por ka nevojë urgjente për zhvillim të ekonomisë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...