Published On: 21 Janar, 2016

Veseli: Aprovimi i MSA-së me një shumicë absolute votash, është një fitore e madhe

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, ka përshëndetur vendimin e Parlamentit Evropian për ratifikimin e MSA’së për Kosovën. Veseli në një status në Facebook ka thënë se kjo është është një fitore e madhe politike për Kosovën.

“Ratifikimi i sotëm i Marrëveshjes për Stabilizim dhe Asociim, të Kosovës me BE-në, nga ana e Parlamentit Evropian, me një shumicë absolute votash, është një fitore e madhe politike për Kosovën.

Një përkrahje e tillë e fuqishme, është shprehje e besimit evropian në kapacitetet e Kosovës për të përmbushur aspiratën e qytetarëve tanë, për të qenë pjesë e familjes së madhe evropiane”, ka shkruar Veseli.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...