Published On: 15 Shkurt, 2016

Verratti te PSG deri në vitin 2020

  • Marco Verratti e ka zgjatur edhe për një vit kontratën me Paris Saint-Germainin, ashtu që do të qëndrojë në Parc des Princes deri në vitin 2020.

Mesfushori italian kaloi te kampioni francez në vitin 2012 dhe deri më tani ka regjistruar 155 paraqitje duke i ndihmuar skuadrës të fitojë tre tituj radhazi.

Me këtë rast, 23-vjeçari ka shprehur vendosmërinë që klubi i tij të bëhet fuqi në Evropë.

“Jam shumë i kënaqur për vazhdimin e kontratës me Paris Saint-Germainin. Dua ta falënderoj klubin për besimin që ma kanë dhënë prej se i jam bashkuar”.

“E dua qytetin e Parisit dhe e dua Paris Saint-Germainin. Do të vazhdoj të jap maksimumin me bashkëlojtarët e mi që të sjellim kënaqësi dhe sukses te mbështetësit tanë dhe ta bëjmë skuadrën tonë më të mirën në Evropë”, ka deklaruar Veratti.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...