Published On: 23 Shtator, 2016

Vendoset se ku do të luhet ndeshja Ukrainë – Kosovë

Sipas Federatës së Futbollit të Ukrainës, nëpërmes një komunikate, thuhet se është vendosur tereni neutral, ku do të luhet ndeshja.

“FIFA ka dhënë përgjigje pozitive në kërkesën e Federatës së Futbollit të Ukrainës që ndeshja kualifikuese për Kupën Botërore 2018 kundër Kosovës, më 9 tetor, të luhet në terren neutral. Federata Ukrainase planifikon që ndeshja të luhet në Poloni, në qytetin Krakow”, thuhet në deklaratë e tyre, transmeton Koha.net.

Pas tri ditësh delegacioni ukrainas do të shkojë në Krakow për të inspektuar dy stadiumet “Vistula” dhe “Cracovia” për të caktuar stadiumin e ndeshjes.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...