Published On: 6 Shtator, 2016

Vëllezërit Begaj nga Malisheva janë të mbytur nga rrëzimi i aeroplanit në Shkup

Burimet e KTV-së, marrin vesh se dy vëllezërit që humbën jetën nga rrëzimi i aeroplanit në afërsi të Shkupit, janë nga Malisheva.

Viktimat janë F. Begaj dhe V. Begaj, të cilët pritej që nesër të hapnin qendrën aeronautike në Istog, një investim i madh në këtë komunë.

Ata dhe katër italianë kanë humbur jetën në tragjedinë që ndodhi sonte në afërsi të Shkupit. Aeroplani i tyre kishte destinacion Prishtinën, por po udhëtonin drejt Shkupit për t’u furnizuar me karburant.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...