Published On: 13 Shkurt, 2016

Vëllai i këshilltarit të Kadri Veselit emërohet anëtar i Këshillit Drejtues në UP

Ministri i arsimit, Arsim Bajrami, emëroi sot katër anëtarë të Këshillit Drejtues. Në mesin e tyre është edhe profesori i Universitetit të Mitrovicës “Isa Boletini”, Ahmet Latifi, raporton ORAinfo.

Në biografinë zyrtare të Latifit publikuar nga MASHT përshkruhet karriera akademike dhe profesionale e tij, si mësimdhënës i lëndëve të Makinerisë, pastaj inxhinier në Industrinë e Akumulatorëve në Mitrovicë dhe në Fabrikën e Municionit të Gjuetisë në Skenderaj.

12714036_10208730306399526_614755815_n

Megjithatë, në biografi heshtet fakti se, para një dekade, Ahmet Latifi ka qenë kryeshef ekzekutiv i Komunës së Skenderajt, ndërsa, si kuadër i PDK ka qenë edhe kandidat për kryetar të Komunës së Skenderajt.

Burime të ORAinfo brenda Universitetit të Mitrovicës, bëjnë të ditur se Ahmet Latifi është vëllai i Blerim Latifit, këshilltar i lartë politik i kryeparlamentarit Kadri Vesel.

Edhe Blerim Latifi, këshilltar i kryeparlamentarit Veseli, ka pranuar për ORAinfo se Ahmeti është vëllai i tij, i cili u emërua si anëtar i Këshillit Drejtues në UP.

“Nuk e di pse duhet të jetë problem kjo çështje. Ahmeti ka qenë para meje në Universitet dhe unë për këtë aspak nuk kam ndikuar. Ahmeti nuk është as anëtar i ndonjë subjekti politik, ai më herët ka qenë edhe drejtor i Trepçës”, ka thënë Latifi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...