Published On: 4 Prill, 2016

Vëllai i Almir Dacit: Mos e quani vëllain tim terrorist (Foto)

  • Familja Almir Dacit prej ditës së djeshme ka hapur dyert e mortit pasi kanë marrë lajmin për vrasjen e të të birit që mendohet se është vrarë në Siri. Ata po kërkojnë që i ndjeri të mos quhet terrorist.

Almir Daci akuzohej nga autoritetet shqiptare për rekrutim të personave për akte terroriste, ndërsa janë zhvilluar edhe disa procese gjyqësore në ngarkim të tij. Deri dy vite më parë, Almir Daci ishte Imam në një fshat të Pogradecit, ndërsa më pas ishte larguar drejt Sirisë, bashkë me familjen e tij, gruan dhe fëmijët. Daci njihej ndryshe me emrin Al Albani, ndërsa luftonte përkrah shtetit Islamik, ISIS.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Mire e ka thotë:

    MUSLIMAN e jo terrorist. ……krejt keto egersira ne ISIS nuk jane terrorista por Musliman te rregullt qe thjesht e zbatojne Kuranin me perpkieri 100%.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...