Published On: 30 Maj, 2016

Veliu krenar për faljen e tokës Malit të Zi. “I kemi votat”

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu, ka bërë me dije se koalicioni qeverisës i ka votat e mjaftueshme në Kuvend për ta ratifikuar marrëveshjen për demarkacionin në mes të Kosovës dhe Malit të Zi.
Veliu ka thënë për “Epokën e re” se në rast se merret një rrugë tjetër, e ardhmja e Kosovës mund të jetë e rrezikuar.

Sipas tij, Kosova mund të humbë përkrahjen e miqve dhe mundësitë e mëdha që i janë hapur.

Veliu i ka bërë thirrje opozitës të jetë konstruktive në proceset që janë me interes për Kosovën dhe t’i lë anash inatet dhe interesat e ngushta për pushtet.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...