Published On: 27 Shkurt, 2016

Veliu: Humbësi Ardian Gjini le të bëhet truprojë e Kurtit dhe Molliqajt

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu e ka quajtur të padenjë Ardian Gjinin, i cili tha se udhëheqësit e Lidhjes Demokratike të Kosovës janë fundërrina.

“Ardian Gjini është i dëshpëruar. Është i zhgënjyer nga jeta. Është i mllefosur pse ka mbetur qe një dekadë në opozitë”, ka thënë Veliu,

Ai ka theksuar se dikur Gjini e vlerësonte LDK-në maksimalisht, sepse donte pushtet përmes partisë së Rugovës.

“Humbësi Ardian Gjini e ka vlerësuar udhëheqjen e LDK-së maksimalisht kur mendonte se përmes LDK-së do të merrte pushtetin. Ka kaluar ajo kohë kur me 7 deputetë LDK u jepte kryeministrin”, ka thënë tutje Veliu.

Veliu ka thënë se para se të lëshon akuza, Gjini është mirë t’i sqarojë vrasjet e pasluftës.

“Ardian Gjini para se të lëshojë akuza për LDK-në dhe veprimtarët e saj duhet të angazhohet për të zbardhur vrasjet e pasluftës në Kosovë”, ka thënë Veliu, duke i rekomanduar Gjinit të bëhet truproje i Kurtit e Molliqajt.

“Puna më e mirë për Ardian Gjini është që të bëhet bodygard i Albin Kurtit dhe Dardan Molliqajt”, ka thënën ai.

“Ardian Gjini i dëshpëruar është kthyer në Gjakovë. I rekomandoj që ta merr me vete edhe Shefin e tij shpirtëror, Dardan Molliqajn”, ka shtuar ai. /Indeksonline

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...