Published On: 29 Mars, 2016

Veliaj kopjon sërish Obamën, iu shërben drekë të moshuarve

Bashkia e Tiranës përuroi riparimin e ambienteve si dhe riaktivizimin e disa shërbimeve të reja në mensën sociale “Shtëpia e Përbashkët” në Laprakë, e cila ofron ushqim për 100 persona, ndërkohë që 300 persona të tjerë do kenë mundësi të marrin shërbime psiko-sociale.

Njësoj si në rastet e tjera, kryebashkiaku Veliaj u shfaq duke shërbyer drekë për të moshuarit, duke imituar sërish presidentin amerikan Barack Obama. Sipas Veliajt qyteti ka nevojë për përkujdesje sociale

 “Ajo që na dallon nga qytetet e tjera nuk është asfalti, ndërtimet apo infrastruktura, por fakti se ne bëjmë për njëri-tjetrin, fakti se rrëzohemi dhe ngrihemi bashkë. Falënderoj të gjithë ata që shërbejnë me shumë dinjitet, u jam shumë mirënjohës dhe besoj se qytetarët që jetojnë në zonën e Laprakës dhe Kodër Kamzës e ndjejnë dorën e bashkisë dhe të qytetit, si një qytet që beson te solidariteti”, tha Veliaj./lapsi.al

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...