Published On: 5 Janar, 2016

Vehbi Kajtazi: Tregoni o burra si e krijuat pasurinë miljonëshe pas luftës

  • Bashkëthemelues i Insajder, Vehbi Kajtazi, thotë se Stupcat kanë të drejtë me skeçin e tyre humoristik. Ai pyet se disa nga njerëzit e luftës duhet të tregojnë se kah e kanë krijuar pasurinë e tyre milionëshe pas lufte.

“UCK ka qenë strukturë e përbërë nga individtët. Këta idnividë sot i ke liderë që në përgjithësi njëri-tjetrin e quajnë kriminelë.  Te çështja e uzurpimeve, edhe sot e kësaj dite ka eprorë të UÇK’së që kanë prona të uzrupura Hotel Vicotry, është pronë e uzurpuar nga Bedri Selmani. Restorant Te Rrethi, pronë e uzurpuar nga vëllai i Shaip Mujës, AutoPrishtina-pronë e uzurpuar, aty menaxhon vëllai i Rexhep Selimit”, ka thënë Kajtazi në Rubikon.

Ai ka thënë se fushata ndaj Stupcave është e padrejtë.
“Ka një fushatë goxha të hapur të kërcënimeve që po marrin ata për një vepër që aya konsiderojnë artistike. Portretizimi që kanë bërë ata është e drejtë e tyre, janë artistë dhe artistët kanë të drejtë të bëjnë humor me secilin. Se a kanë të drejtë ata kur flasin për pasurimin atëherë unë nuk do të isha pajtu me ta sikur Rrustem Mustafa të na ish përgjigjë se si i ka bërë 5 milionë euro pasuri”, ka thënë ai.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...