Published On: 30 Janar, 2016

Veçoritë e reja në iPhone 7 që do t’ju lënë pa fjalë

  • Apple po përgatitë modelin e ri iPhone 7 me veçoritë më të mira ndonjëherë.

iPhone 7 do të vijë me ekran OLED, i cili do të jetë në gjendje t’i njohë edhe gjestet falë një senzori të përmirësuar të identifikimit i cili do të jetë i integruar në ekran.

Për më tepër, iPhone 7 do të vijë me iOS 10 i cili do të ketë funksione shumë më të ndryshme se të gjitha versionet e mëparshme të iOS, transmeton Gazeta Express.

Ju do të mund të futni më shumë se katër ikona në një kuti për qasje të lehtë dhe gjithashtu do të fitoni veçorinë e re “prek për t’u zgjuar/fjetur”, veçori kjo që do ta bëjë ndezjen dhe fikjen e iPhone më të shpejtë.

Përveç kësaj, edhe dizajni i iOS do të jetë shumë më i bukur. Ekrani i iPhone 7 pritet të shtrihet deri në skajet e trupit, duke larguar kështu tërësisht butonin Home dhe portin e kufjeve.

Për më tepër, iPhone 7 do të mbushet edhe përmes Wireless-it. /Gazeta Express

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...