Published On: 29 Dhjetor, 2015

Vdiq profesori Isa Bajçinca

Ka ndërruar jetë profesori Isa Bajçinca.

Lajmin për këtë e ka bërë të ditur profesor Rrahman Paçarizi.

Postimi i plotë i Paçarrizit në Facebook:

Sapo e mora lajmin për vdekjen e profesorit tim Isa Bajçinca. Para pak ma shumë se një muaj ishim bashkë në emisionin “Arkiv” në RTK. Ishte i lodhur dhe vdekja i sillej rreth, por edhe aty, edhe në atë gjendje e sfidoi atë dhe foli kthjellët për gjuhën shqipe. “E kam veç një hall- me e rujtë nga ndikimi i serbishtes”, tha ndër të tjera. Jemi pajtuar e kundërshtuar deri në fund, duke e dashur gjuhën shqipe.

I përjetshëm kujtimi për Ty, i dashur profesor!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...