Published On: 1 Janar, 2016

Vdiq Natalie Cole

Sot ka ndërruar jetë Natalie Cole, këngëtarja e famshme amerikane. Ajo ishte e bija e Nat King Cole, një këngëtar i hershëm i Jazzit.

Ajo ka lindur më 6 shkurt 1950 dhe qysh në mes të viteve të ‘70-a është bërë e famshme si R&B këngëtare. Hitet e para të këngëtares kanë qenë “This will be”, “Inseparable” dhe “Our Love”.

Cole ka kaluar edhe kriza të shumta me përdorimin e drogës dhe ka qenë e martuar dy herë, me Marvin Yancy dhe Andre Fischer.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...