Published On: 17 Korrik, 2017

Vdiq Aleksandar Vuçiq, nekrolog i shpërndarë në tërë Serbinë?!

Nekrolog me figurën e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq është publikuar sot në Serbi. Fotot janë shpërndarë në rrjetet sociale, dhe që është pjesë e fushatës tremuajshe kundër presidentit serb. Fushatën e tillë kundër presidentit e theksoi edhe zv.kryeministri Zoran Mihajloviq.

“Një shkallë e tillë e urrejtjes kundër presidentit serb duke e vendosur figurën e tij edhe në një letër nekrolog është kulmi i gjithë kësaj që po ndodhë dhe që nuk është parë në Serbi. Unë nuk e dij se cili ka qenë qëllimi i autorit, përveç se të tentojë të legalizojë dhunën në shoqëri”, theksoi Mihajlloviq.

Aleksandar Vuçiç dy muaj me pare u zgjodh president i ri i Serbisë. Pasi u zgjodh në këtë post me votat e qytetarëve serbë, të cilët e votuan atë masivisht.

“Qytetarë të shquar të Serbisë. Unë jam shumë krenar që kam marrë mbështetje nga ana e qytetarëve të shquar e të respektuar serbë. Jam gjithashtu krenar që kam marrë besimin e mbi 2 milionë serbëve, nga 3.7 milionë që shkuan në qendrat e votimit”, tha Vuçiç në fjalën e tij pas zgjedhjes.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...