Published On: 19 Mars, 2016
Bota |

Vdesin të gjithë pasagjerët dhe pjesëtarët e bordit në rrëzimin e avionit

  • Russia Today raporton se të gjithë pasagjerët dhe pjesëtarët e ekuipazhit në avionin Boeing 737-700 kanë vdekur. Behët fjalë për 62 persona.

Sipas të dhënave paraprake, Beoing 737 është rrëzuar për shkak të kushteve të këqija të motit dhe pamundësisë për të parë mirë pistën e aterrimit.

Avioni sipas të dhënave fillestare është rrëzuar gjatë uljes së dytë, transmeton Express.

Por dikush i ka paraqitur dy versione të rrëzimit:

Zëdhënësja e byrosë jugore të Komitetit Hetues të Rusisë, Oksana Kovchuzhnaya, ka paraqitur dy versione të rrëzimit: “Pamundësia e pilotit për t’i vërejtur kushtet atmosferike por një gabim teknik” ka thënë ajo.

Ministria e Emergjencave ka bërë të ditur se të gjithë pasagjerët dhe anëtarët e bordit kanë vdekur.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...