Published On: 7 Gusht, 2016

Vdes një vogëlush 8 vjeçar nga përmbytjet në Shkup

Në Qendrën Emergjente në Shkup mbrëmë ishte sjellur pa shenja jetë një djalosh tetë vjeçar, në të cilin mjekët konstuan vetëm vdekjen e tij.

Nuk dihet saktësisht se nga është djaloshi i vogël, por supozohet të jetë nga rajoni i Stajkovcit, njofton TetovaSot.

Ekipet e ambulancës, MPB dhe ARM, si dhe ekipet e menaxhimit të krizave janë në terren dhe po punojnë në pastrimin rrënojave nga stuhia e fuqishme që përfshiu rajonin e Shkupit.

Sipas informacioneve zyrtare nga Ministria e Brendshme deri më tani janë konfirmuar 20 të vdekur dhe janë raportuar dhe gjashtë persona të pagjetur që janë duke u kontrolluar./TetovaSot/
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...