Published On: 28 Dhjetor, 2015

Vdes nga i ftohti foshnja disa muajshe e komunitetit rom në Shkozë

Pas vdekjes së foshnjes 1 muajshe në Durrës, një tjetër foshnje e komunitetit rom ka ndërruar jetë, kësaj here në Tiranë.

Ngjarja ka ndodhur në Shkozë, ku familja rome jetonte në barake.

“Më datë 28.11.2015, në orët e para të mëngjesit, në një barake në zonën e Shkozës, një foshnjë me iniciale M. M, disa muajsh ka ndërruar jetë” thuhet në komunikatën e policisë.

Nga hetimet e para rezulton se shkak i vdekjes ka qenë i ftohti në mjedisin ku jetonte foshnja, ndërkohë që policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Pas preçedentit në Durrës, Avokati i Popullit ka përsëritur disa herë apelin nga pushtetit vendor që të marrin masa për strehimin e komunitetit rom dhe egjiptian si dhe personave të tjerë të pastrehë për të shmangur humbjet në jetë njerëzore.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...