Published On: 4 Shkurt, 2016

Vdes babai i Fatlum Vishesellës i vrarë në Kumanovë

 

Fatlum Vishesella, i rënë në luftën e Kumanovës

Fatlum Vishesella, i rënë në luftën e Kumanovës

Rreth një orë më parë ka ndërruar jetë Kadri Vishesella, babai i njërit prej të rënëve në betejën e Kumanovës, vitin që shkoi, bëjnë të ditur burime nga familja Vishesella për shqiptari.eu.

Kadria, nga fshati Rufc i Lipjanit, kishte pësuar sulmin e dytë në tru pak ditë më parë,  ndërsa sulmin e parë e kishte pësuar muaj më parë, para rreth 7 muaj, ndoshta i pikëlluar thellë nga humbja e jetës së të birit. Ai ishte mbajtur mend se në ditët e pritjeve të gjata për varrim të të gjithë të rënëve në luftën e Kumanovës, kishte qëndruar burrërisht. Por, nga brenda dhimbja duket të ketë qenë shumë më e madhe. Ai kurrë më nuk iu kthye punës në Itali. Ndërsa, pas rreth dy muaj i lindi trashëgimtari i Fatlumit, të cilin e kanë pagëzuar me emrin e tij, Fatlum.

32-vjeçari Fatlumm Vishesella u vra në Kumanovë, dy muaj pa u bërë baba.

Familja e tij, që e gjitha jeton në Itali, ndonëse nuk ka hapur të pame në fshatin Rufc i Ri në Lipjan, që disa ditë po pret familjarë e dashamirë për ngushëllime.

Ai e kishte nënën dhe gruan, të cilat ndodheshin në shtëpi, në kohën kur ai u vra, por para se të shkonte në Kumanovë, u kishte thënë se po shkonte në Shqipëri dhe vetëm të hënën, një ditë pas përfundimit të luftimeve, e kishin kuptuar se ku kishte shkuar ai.

Fatlumi u vra në betejën e Kumanovës të zhvilluar me 9 dhe 10 maj, të vitit të kaluar. Shqiptari.eu

varrosenkum

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Skender Vitija thotë:

    Ngushllime familjes dhe lavdi.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(2)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...