Published On: 15 Janar, 2016

Vdes aktori Dan Haggerty – ylli i Grizzly Adams

  • Dan Haggerty, i njohur më së miri për rolin në ‘The Life and Times of Grizzly Adams” ka ndërruar jetë mëngjesin e së premtes në moshën 74 vjeçare.

Ylli humbi betejën me kancerin. Miku dhe menaxheri i tij njoftoi lajmin derisa theksoi se ai kishte kaluar festa të mrekullueshme së bashku me familjen e tij.

‘Ai kishte kancer dhe luftoi, kaloi mrekullueshëm në festën e Falënderimeve dhe për Krishtlindje dhe vdiq me fëmijët pranë tij dhe njerëzit që e donin”, tha Terry Bomar.

Haggerty portretizoi njeriun e malit në filmin e vitit 1974 dhe më vonë në serinë me të njëjtin emër.

Karakteri i HaggertyJames Capen “Grizzly” Adams, ishte mik i mirë me arushën

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...