Published On: 25 Dhjetor, 2015

Vdes 51 vjeçari në Ferizaj, ishte në vend të punës

Në fshatin Kaçanik i Vjetër, në Komunën e Ferizajt, një punëtor i moshës 51 vjeçare ka gjetur vdekjen në mënyrë aksidentale.

Rreth orës 09:15 të mëngjesit, i ndjeri S.R, duke punuar në një objekt, një mjet i metalit i ka rënë në kokë, duke e lënë të vdekur.

Këto janë konfirmuar nga zëdhënësi i Policisë Rajonale të Ferizajt, Agim Gashi. Ai i ka thënë Expressit se personi në fjalë është dërguar menjëherë në ambulanten e fshatit Kaçanik.

“Duke punuar në një objekt, i ka rënë një mjet i metalit në kokë. I njëjti është dërguar në ambulanten e fshatit dhe mjeku kujdestar ka konstatuar se personi ka gjetur vdekjen menjëherë.

Po ashtu, Gashi ka bërë të ditur se përveç viktimës, edhe një person tjetër është lënduar por gjendja e tij është më mirë tani.

“Është lënduar edhe një person tjetër, i cili pas trajtimit mjekësor është kthyer në shtëpi”, ka shtuar ai.

Lidhur me këtë, Prokuroria Themelore e Ferizajt e ka cilësuar si rrezikim i sigurisë në vendin e punës.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...