Published On: 18 Shtator, 2016

Vdekja e gruas shtatzënë, ndalohen dy mjekë

Policia e Shqipërisë me urdhër të prokurorisë ndaloi mbrëmjen e së shtunës dy mjekët e maternitetit “Kocco Gloizheni”, Elidon Klosi dhe Dritan Deçka.

 Ata ishin nën hetim për mjekim të pakujdesshëm, por hetimi po bëhej në gjendje të lirë. Megjithatë, vetëm të shtunën në mbrëmje prokuroria vendosi ndalimin e tyre, ndërkohë Aida Çajku, gruaja që humbi jetën është përcjellë sot në banesën e fundit.

Shtatzënë në muajin e fundit, nëna e re ndërroi jetë në maternitetin “Kocco Gliozheni” për shkak të komplikacioneve shëndetësore./TCh/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...