Published On: 6 Tetor, 2016

Vazhdon procesi gjyqësor “Lagja e Trimave”, të akuzuarit alarmojnë dhunë

Sot do të vazhdoj procesi gjyqësor kundër Grupit të Kumanovës, ku në bankën e të akuzuarve do të ulen 37 të akuzuarit, për përfshirje në përleshjet e armatosura të 9 dhe 10 majit në Lagjen e Trimave në Kumanovë.

Gjykimi do të vazhdojë në sallën e madhe të Gjykatës Supreme me procedurë dëshmuese. Kjo është seanca e dytë e hapur, pas dëgjimit të dëshmitarëve të mbrojtur.

Avokatët mbrojtës të të akuzuarve kanë alarmuar brutalitetin policor ndaj të paraburgosurve të tyre sidomos në periudhën gjatë transportit të tyre nga burgu drejt gjykatës.

Ngjarja “Lagja e Trimave” ndodhi më 9 maj në Kumanovë, ku gjatë përleshjes midis policisë dhe një grupi të armatosur, kryesisht ish-luftëtarë të UÇK-së u vranë 8 policë dhe 10 pjesëtarë të grupit të armatosur.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...