Published On: 30 Mars, 2016

Vazhdon gjykimi – Komandant Sokoli arrin në gjykatën e Shkupit, prani e madhe e forcave speciale

Kompleksi gjyqësor në Shkup, mëngjesin e sotëm është në rrethim të forcave speciale policore dhe mbikëqyret nga një helikopter i policisë së Maqedonisë.
Sot në ora 11.00 fillon gjykimi i Grupit të Kumanovës ku në bankën e të akuzuarve do të ulen 29 të akuzuar për “terrorizëm” dhe pjesëmarrje në luftën 28-orëshe në Lagjen e trimave në Kumanovë.

Nga Gjykata thonë se në procesin do të sillen të gjithë të akuzuarit të vendosur në disa burgje të vendit, ndërsa aty tashmë është sjellë Sami Ukshini, apo komandant Sokoli, shkruan Zhurnal.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...