Published On: 26 Prill, 2016
Bota |

Vazhdon gara mes Klintonit dhe Trumpit

Votuesit e pesë shteteve në veri – lindje të Shteteve të Bashkuara të Amerikës do të votojnë sot për kandidatët e tyre të preferuar, Hillary Klinton nga radha e demokratëve dhe Donald Trump nga radhët e republikanëve.

Në rezultatet e garave të fundit, Klinton dhe Trump edhe më tej vazhdojnë të kenë primatin kundrejt kandidatëve të tjerë brenda partive të tyre.

Dy kandidatët e tjerë republikanë Ted Cruz dhe John Kasich kanë vendosur që të zhvendosen nga shtetet në veri – lindje, ndërsa kanë hartuar një strategji për të joshur votuesit në Indiana, Oregon apo New Mexico.

 Këtë strategji të dy kandidatëve republikanë, Trump e ka quajtur shenjë të dobësisë dhe dëshpërimit të kundër kandidatëve./kp
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...