Published On: 11 Gusht, 2016

Vazhdojnë kërkimet për vogëlushen 16 muajshe në Shkup

Gati një javë pas përmbytjeve tragjike, akoma nuk është gjetur foshnja 16 muajshe, e cila po kërkohet në mënyrë intensive.

Familjarët e vogëlushes, Elif Fejzullahu kanë apeluar për përfshirjen e sa më shumë qytetarëve vullnetarë në kërkimet në zonat e përmbytura.

Isuf Fejzullahi thotë se gjurmët e gjetura janë të pakta, por shpresojnë në gjetjen e shpejtë, me qëllim që Elifi, 16 muajshe të mund të varroset pranë babait të saj, i cili po ashtu humbi jetën natën e përmbytjeve.

Ndërsa kërkimet në terrenet e përmbytura vazhdojnë, Ministria e Punëve të Brendshme ende nuk ka bërë publike numrin zyrtar të personave që konsiderohen të zhdukur.

Banorët shumica me vetë-iniciativë po pastrojnë rrugët dhe shtëpitë, ndërsa në ndihmë u kanë dalë edhe qytetarë të shumtë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...