Published On: 4 Shtator, 2016

Vatikani sot po frymon shqip!

Kryetari i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj po marr pjesë në meshën ku është shpallur e shenjtë Nënë Tereza nga Papa Françesku.

Lekaj është i impresionuar me hapësirën dhe respektin e veçantë që vetë Papa Françesku i ka dhënë delegacionit të Kosovës dhe atij mbarë shqiptar.

“Kjo dëshmohet me faktin se Papa Françesku gjatë kësaj meshe, afër vetes po mban priftërinjtë shqiptarë, siç është shembulli me priftin Meriton Dedaj nga Komuna e Gjakovës”, tha Lekaj.

Ai shtoi se “kjo është ditë e madhe për mbarë Kombin shqiptar, dhe të gjithë ata që e kanë përjetuar ndihmën e Nënë Terezës, tashmë Shën Tereza”.

Lekaj e falënderon Papa Françeskun dhe mbarë njerëzit që janë angazhuar që kjo ditë të duket kaq madhështore.

“Vatikani sot po frymon shqip me mesazhe për humanizëm”, thekson në fund Kryetari i GP dhe nënkryetari i AAK-së, Pal Lekaj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...