Published On: 21 Shtator, 2016

Vatikani e njeh Republikën e Kosovës?!

Në një letërkëmbim mes Vatikanit dhe Ministrisë së Kulturës, shihet se shteti ku është vendosur selia e shenjtë e njeh Kosovën si Republikë.

Këtë që ka bërë Vatikani, për ministrin e Kulturës, Kujtim Shala, është shumë e rëndësishme, raporton RTK.

Para disa ditësh në Vatikan është shenjtëruar humanistja shqiptare Nëna Terezë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...