Published On: 24 Shkurt, 2016

Vargu i njëshave në ditarin shkollor s’ka fund tek Rafet Rama

Nëse nuk të ka shkuar shkolla, nuk do të thotë se nuk mund të jesh i suksesshëm në politikë. Madje, mund të jesh kandidat serioz për president si Rafet Rama, ani se njëshat e dyshat kanë dominuar ditarin shkollor.

Të tillë e ka pasur suksesin Rafet Rama, i propozuar nga Partia Demokratike Kosovës si kundërkandidat i Hashim Thaçit për president.

Insajderi ka siguruar ditarin e shkollës së mesme “Ramiz Sadiku” në Skenderaj për vitin shkollor 1990-1991.

Notat flasin për sukses të dobët mësimor të deputetit Rama, i cili një kohë të gjatë kishte qenë këshilltar i lartë i ish-ministrit të Brendshëm, Bajram Rexhepi dhe i ish-ministrit, Zenun Pajaziti.

Rama, i lindur në vitin 1971 në Prekaz, ishte 20 vjeç në vitin e katër të shkollës së mesme.

Insajderi ka kontaktuar sot me kandidatin për president, Rafet Rama, por ai nuk ka pranuar të flas për sukseset e tij në shkollë.

“Gjithçka pasi që të marrë vendim partia”, tha Rama kur u pyet për notat e dobëta. /Insajderi.com210901251_10203245455633353_1656646609_o

3

Lexoni edhe:

Kidnapuesi Rafet Rama kandidat për president!

SHIK-isti Rafet Rama sfidon Hashim Thaçit për president?

 

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...