Published On: 14 Dhjetor, 2015

Vardy turpëron Messin dhe Ronaldon, shënon sa dytë bashkë (Foto)

Jamie Vardy është befasia e këtij edicion në Evropë.

Sulmuesi i Leicester Cityt, Jamier Vardy është sulmuesi më i mirë i Premierligës këtë edicion dhe jo vetëm, me paraqitjet e tij dhe golat e jashtëzakonshëm.

Vardy sonte shënoj gol në fitoren 2:1 kundër Chelsea, duke arritur kështu në 15 sosh këtë edicion.

Vardy kështu ‘turpëron’ Leo Messin dhe Cristiano Ronaldon, të cilët së bashku kanë shënuar 15 gola këtë edicion në ligë, ndërsa ai i vetëm 15.

Ronaldo këtë edicion ka shënuar 15 gola, ndërsa Leo Messi vetëm 5.

Natyrisht që deri në fund të këtij kampionati ka shumë ndeshje për t’u luajtur dhe këto shifra do të ndryshojnë. /Express

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...