Published On: 1 Prill, 2016

Vanhoutte godet BDI: Kur i harxhohet çokollata, largohet nga Qeveria (Foto)

Ndërmjetësi evropian në bisedimet e Marrëveshjes së Përzhinës, Peter Vanhoutte ka goditur BDI-në, pas vendimit të saj për tërheqjen e ministrave nga Qeveria, informon INA.

Ai në profilin në twitter ka ironizuar me vendimin e partisë shqiptare, duke shkruar:

“Dhe çka rreth BDI ?

Kur i harxhohet çokollata, largohet nga qeveria…”, ky ka qenë komenti i lehtësuesit dhe diplomatit të BE-së në negociatat politike në Maqedoni, për tejkalimin e krizës politike.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...