Published On: 13 Janar, 2016

Vandalizëm grotesk, statuja e Cristiano Ronaldos “emërohet” Messi Burimi: http://telesport.al/vandalizem-grotesk-statuja-e-cristiano-ronaldos-emerohet-messi/ © telesport.al

Statuja e Cristiano Ronaldos është “tagged” në emër të Messit. Disa tifozë kanë gjetur një mënyrë të çuditshme për të festuar titullin e “Topit të Artë” të Leo Messit. Në të vërtetë, Ronaldo ka një statujë bronzi 3.40 metra, për lavdinë e tij, në qytetin ku ka lindur, në Madeira. Kjo statujë është vandalizuar në mënyrë groteske, duke i mveshur lavdinë e rivalit të vjetër të tij, tani pesë herë fitues i “Topit të Artë”.

Duke përdorur bojë të kuqe, emri i Messit dhe numri 10 janë fiksuar në Cristiano Ronaldon prej bronzi. Në fund të vitit 2014, ylli i Real Madridit e kishte deklaruar veten “shumë krenar dhe i nderuar” nga haraçi i skulptorit madeiran, Ricardo Velosa. Nuk ka dyshim se statuja së shpejti do të jetë e restauruar, por incidenti nuk ka kaluar pa u vënë re në sytë e yllit portguez dhe përkrahësve të tij.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...