Published On: 26 Mars, 2016

Valon Tolaj ka një pyetje për Naim Malokun: A ishit edhe ju nënkryetar në AAK?

Anëtari i kryesisë së AAK-së, Valon Tolaj i është përgjigjur Naim Malokut, ish nënkryetar i AAK-së. Maloku ka thënë sot se gabimi i AAK-së është se gjithmonë i ka vendosur në pozita të larta njerëz që kanë ardhur për interesa personale, shumë private, shumë të shkurtra, shumë afatshkurtëra. Nuk kanë shku në AAK që e kanë dashur, por kanë shkuar vetëm për interesa të ngushta personale.

Ai po ashtu ka thënë se është koha e koalicionit PDK-AAK.

Ky është reagimi i Tolajt për Naim Malokun:

Pajtohem plotesisht me ish-nenkryetarin Maloku. Ai e din kete pune. Ishte vet nenkryetar.

Sa per idenë e koalicionit AAK-PDK, eshte boterisht e njohur qe deri tani, largimi i nenkryetareve nga AAK ka ardhur si pasoj e vendimit te saj kunder ketij koalicioni. Kjo nuk e perjashton edhe z. Maloku.

Nese AAK ka respektuar vendimin e juaj per largim, me e pakta qe pritet nga ju eshte te shpenzoni pagat e majme qe merrni duke lene rehat AAK’n.

AAK, si kurre me pare eshte e mobilizuar per te kundershtuar kete lloj te Qeverise qe i solli vendit marreveshje te demshme dhe antikushtetuese, pandaj edhe ishim te vendosur per protesten e paralajmeruar per sot.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...