Published On: 3 Mars, 2016

Valon Murtezaj emërohet Zëvendësministër i Punëve të Jashtme

  • Zëvendës Shefi i Stafit të Kryeministrit Isa Mustafa, Valon Murtezaj është emëruar zëvendësministër i Punëve të Jashtme. Vendimi për emërimin e Murtezajt në këtë pozitë tashmë është marrë dhe ai do të fillojë punën në MPJ, gjatë kësaj jave.

Zyra e Kryeministrit ka konfirmuar për Gazetën Express se Murtezaj është emëruar zëvendësministër i Punëve të Jashtme.

Vendimi për emërimin e Murtezajt në këtë pozitë tashmë është marrë dhe ai do të fillojë punën në MPJ, gjatë kësaj jave”, thuhet në përgjigjen e Zyrës së Kryeministrit.

Valon Murtezaj, në disa paraqitje publike, ka thënë se është profesor universitar në Paris ku ligjëron lëndë që lidhen me diplomacinë dhe negocimin.

Murtezaj deri më tani ka qenë këshilltar politik për punë të jashtme i kryeministrit Isa Mustafa dhe vjen nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës./GazetaExpress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...