Published On: 22 Shtator, 2016

Valon Murati, Demarkacioni nuk kalon (Video)

Ministri i Diasporës dhe kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, në një intervistë për emisionin Info Box të RTV Dukagjini, është shprehur i bindur se koalicioni të cilit i takon nuk i ka votat e mjaftueshme për ta kaluar versionin aktual të Demarkacionit me Malin e Zi.

“Si Lëvizje për Bashkim, kemi kërkuar që Ministria e Diasporës të mos penalizohet për qëndrimet tona”, është shprehur Murati.

Sipas tij, në një bisedë me Kadri Veselin ai ka diskutuar për nevojën e domosdoshme të ekzistimit të kësaj ministrie.

Ministri Murati, në Info Box ka njoftuar se numri i regjistruar i bashkatdhetarëve tanë në diasporë deri me tani është 400 mijë.

“Por një analizë komplete e diasporës do të jetë gati në mars të vitit 2017”, ka thënë ai./RTV Dukagjini.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...