Published On: 17 Prill, 2016

Valencia turpëron Barcelonën (Video)

  • Valencia ka befasuar Barcelonën në Camp Nou, duke e mposhtur me rezultat 2:1 ku tashmë është hapur gara për titullin e La Ligës

Gara për titullin e La Ligës edhe zyrtarisht është hapur pas dështimit të Barcelonës.

Valencia ia ka thelluar krizën katalunasve duke i mposhtur në Camp Nou me rezultat 2:1.

Vendasit dominuan në tërësi ndeshjen, por nuk arritën që të gjenin rrugën drejt portës më shumë se një herë.

Edhe përkundër rasteve të vazhdueshme të Barcelonës në pjesën e parë, ishin mysafirët që shënuan të parët përmes mbrojtësit të majtë Guilherme Siqueira.

Para se ekipet të shkonin në pushim, Santi Mina heshti Camp Noun duke shënuar për 2:0.

Krejt qka arritën të bëjnë djelmoshat e Enriques, ishte goli i nderit nga Leo Messi, që për argjentinasin ishte i 500’ti në karrierë.

Pas kësaj humbjeje, Barcelona dhe Atletico Madridi kanë nga 76 pikë, që ndiqen nga Reali me 75. /Express/

HD – Barcelona vs Valencia 1 – 2 Goals…

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...