Published On: 22 Janar, 2016

Valdete Bajrami nga Nisma: Ftesa e Kadri Veselit është një hipokrizi

Shefja e Grupit Parlamentar të Nismës për Kosovën, Valdete Bajrami i është përgjigjur, kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli i cili ka kërkuar nga opozita që të dialogojnë. Bajrami në një deklaratë të dhënë për Gazetën Blic ka theksuar se kjo ftesë e Kadri Veselit është një hipokrizi.

 Sipas saj, vetëm zgjedhjet e parakohshme garantojnë nxjerrjen e vendit nga kriza në të cilin është futur.

“Ftesa e kryetarit të Kuvendit Kadri  Veseli drejtuar Opozitës për dialog, me arsyen se e kemi lodhur popullin është më shumë se hipokrizi. Ata si koalicion e kanë lodhur popullin, dhe po e rrënojnë shtetin”, ka theksuar ajo për Gazetën Blic.

Sipas saj, “le ta pranojnë aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese dhe le  të japin llogari për shkeljen e Kushtetutës dhe le te lëne ketë hipokrizi se nuk është duke ju bërë punë”.

Shefja e deputetëve të Nismës për Kosovën konsideron se ka vetëm një opsion për dalje nga kriza.

“Vetëm  zgjedhjet e lira  garantojnë nxjerrjen e vendit nga kriza. Çdo përpjekje për t’iu shmangur  zgjedhjeve si detyrimi demokratik, vetëm sa do ta thellojë krizën edhe më tej”, tha ajo për gazetablic.com.

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli pas mbledhjes së sotme të Kryesisë së Kuvendit, ku dështoi caktimi i datës së mbajtjes së seancës së radhës, e ka ftuar opozitën në dialog, për siç ka thënë ai se e “kemi lodhur popullin”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...