Published On: 20 Shkurt, 2016

VAKITË (NDODHITË) E NEZIRIT

Mentor Thaqi

Ev Neza i jonë, po nana e vakive je, prej që të njoh, sall në përplasje me hyqymetet pushtuese, në përleshje me klikat puçshtuese e tash edhe në dert me isisa e lloj lloj pisa!
Haj more vëlla, erdhe nga rrethi i Ludwigsburgut në Schwarzwald për një Seminar, po as këtu nuk të lanë “rehat” vakitë. Ende jam duke qeshur vetëmeveti me kallëzimin e ngjarjes së sotme që të paska ndodhur gjatë një ligjërate në atë Hotel… po më dhëmbin brinjtë nga qeshja … hahahaha:
” Mentor, sot ishim të ulur në sallën e konferencave, pothuajse të gjithë pjesëmarrësit (klientela)… një grua turke kishte harruar telefonin në xhep edhe pse duhej ti ndalnim, kur papritmas cingërroi telefoni … dhe a e din se me cilën melodi … “Allahu Ekber” … kur papritmas desh e thyen qafen duke ikur të gjithë seminaristët dhe stafi bashk me nëpunësit … për tre sekonda u gjeten midis bore në oborr që për fat të mirë salla ishte në katin përdhesë me dalje edhe në terasë se përndryshe vajë halli si do i kishin thyer këmbët shkallëve! Unë memzi i mbajsha brinjtë me duar nga qeshja dhe mbeta brënda vetëm me turken që shkaktoi panikën … ajo e ngrata boll e zezë ishte, u nxi e u bë futë nga marrja!”
Ev, Nezir vëlla, mendova nga zemra e plasur dhe thashë, do ishte mirë ti paguanim nja dy këso zonjash me këto “melodi” e ti dërgonim në sallen e Kuvendit të Kosovës (Republiken ia hoqen moti me tri P(f)usnotat “””), nuk do kishim nevojë fare për gaz lotësjellës, e kishin harru qebesa edhe “Zgjedhjen e Presidentit” duke e ruajtur bythen e tyre! Hë!!!

VS-Villingen, 19 Fror 2016

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...