Published On: 3 Maj, 2016

Vajza që heshti ministrat dhe burrat në Sllupçan (VIDEO)

  • Mbesa e dëshmorit Abdulmexhid Shaini nga Sllupçani i Kumanovës, duke recituar një poezi për dëshmorët i heshti të gjithë të pranishmit në manifestimin e djeshëm, veçanërisht funksionarët e BDI-së, të cilët ende nuk kanë bërë asgjë në lidhje me statusin e dëshmorëve të UÇK-së.

Dje u shënua përvjetori i 15-të i fillimit të luftës së Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare në Sllupçan dhe shpalljes së zonës së lirë të Karadakut. Ajo që ra në sy dje ishte mungesa e liderit të Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmetit dhe bashkëpunëtorëve të tij më të afërt, për të cilët thuhet se nuk janë më të mirëpritur në këto anë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...