Published On: 2 Prill, 2016

Vajza që dogji 4 automjete u dhunua nga babai i të dashurit?!

Zbardhen mesazhet private në “Facebook”, që 23-vjeçarja e arrestuar ka shkëmbyer me djalin 21-vjeçar, babait të të cilit i dogji katër automjete këtë të shtunë.

“Panorama” ka siguruar një pjesë të SMS-ve private përmes të cilave, përmbyset historia që djegia e makinave të V. Papajanit është bërë në shenjë hakmarrjeje pasi djali i tij, kishte vendosur t’i jepte fund lidhjes.

Nga mesazhet duket qartë se Filip Qose Papajani i lutet vajzës që të mos e ndërpresë lidhjen me të. Një familjar i vajzës, i cili nuk preferon të identifikohet, thotë se vajza është kërcënuar vazhdimisht nga djali dhe familjarët e tij. Personi në fjalë tregon se ka qenë Desara që i ka dhënë fund lidhjes në kohën kur i riu ishte duke kryer shërbimin ushtarak në Greqi për shkak të dyshtetësisë.

Por me kthimin e tij, sipas të afërmit, nisën edhe konfliktet që e shtynë vajzën që të kryente veprimin për të cilin është arrestuar.

“Çdo gjë që pala tjetër ka deklaruar janë gënjeshtra. Desara ka dashur ta linte prej muajsh djalin por e kishte të pamundur prej presioneve dhe ndërhyrjeve nga familja e tij. Desara gjeti mundësi ta nxirrte nga jeta e saj djalin kur ai shkoi të kryente ushtrinë në Greqi.

Ai u kthye më shpejt sesa mendohej dhe shkaktoi disa herë probleme duke përdorur dhunë. Më pas babai i djalit, në gjendje të dehur ka kërcënuar dhe mbajtur kundër dëshirës Desarën. Në gjendje të rënduar psikologjike, Desara ka zgjedhur këtë mënyrë duke mos patur besim te ligji”, rrëfen i afërmi i Desarës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...