Published On: 12 Korrik, 2016

Vajza e deputetit socialist ka një thirrje për Donald Lu-në

Letra e djeshme e deputetit Vladimir Kosta që deklaroi largimin nga grupi parlamentar i PS dhe hidhte akuza ndaj Edi Ramës ngjalli reagime të shumta.

Disa socialistë e akuzuan se nuk do të votojë reformën në drejtësi, ndaj dhe u largua. Por deputeti Kosta reagoi duke thënë se do ta votojë reformën dhe me deputetët e PS do të flasë pas 21 korrikut.

Në një status në Facebook, vajza e Namik Dokles, Anika Dokle ka reaguar në lidhje me këtë çështje. Ajo i ka kërkuar ambasadorit të SHBA Donald Lu që të reagojë në lidhje me ato akuza të forta që deputeti Kosta bën ndaj Ramës.

“Lu-se! Di mjaftueshem shqip per te lexuar letren e Kostes? Eshte deputet ky, nuk eshte shites kokoshkash”, shkruan Anika Dokle.

Vajza e veteranit të PS Namik Dokle jo pak herë ka kritikuar Qeverisjen e Edi Ramës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...