Published On: 14 Mars, 2016

Uzurpatoret e rinj po ndërtojnë objektet e tyre në det për kusarët e pushtetit

  • Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar një ndërtim buzë bregdetit të Himarës, që sipas tij mban firmën e deputetit të Partisë Socialiste Koço Kokëdhima.

Këtë rast deputeti Berisha e ka bërë publik në rrjetin social Facebook, dhe thotë se i është raportuar nga një qytetar. Sipas denoncimit të qytetarit, në këtë zonë ku po hidhet beton ndodhej një objekt ekzistues i kohës së komunizmit dhe më pas ai objekt me privatizim ju dha familjes Beno. Para disa muajsh me ndërhyrjen direkt të Koço Kokëdhimës. Objekti i familjes Beno u shemb në mënyrë abuzive.

Koço dhe Edvini e paraqitën shembjen sikur u bë sepse kish nevojë për heqjen e barrierave pranë detit. Por veç një vit më pas ne banoret e Himarës po shohim themele të reja buzë detit. Duke vjedhur dhe prishur pronat private, uzurpatoret e rinj po ndërtojnë objektet e tyre ne det për kusarët e pushtetit.

Berisha thotë se në foto dallohet edhe një nga kullat që deputeti Kokëdhima ndërtoi në Himarë gjatë qeverisjes socialiste të qytetit 14 vjet me parë

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. margarit thotë:

    Ato qe thua edhe ndodhin, vetem se me super hipokritin Berisha mos u merr. Ma super hipokrit se Ai nuk lind ma shqipnia. Neise, ty ai te pagun dhe i ban hyzmetin.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...