Published On: 22 Janar, 2016

Ushtari i UÇK-së: Mallkimi do të bie mbi ata që u pasuruan dhe shkelën mbi gjakun tonë

Një nga shumë ish-luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare (UÇK), që flijuan më të shtrejtën e tyre jetën për realizimin e aspiratave shekullore për më shumë të drejta kolektive kombëtare në Maqedoni, Shabi Matnjani i cili tani punon dhe vepron në Zvicër vlerëson se vlerat e luftës së UÇK-së nuk mund të përvetësohen nga askush. Ai konsideron se kurdo herë mallkimi do i zë ata që u pasuruan mbi gjakun e dredhur për liri.

“Asnjë parti politike apo lider politik nuk mund të përvetsoj vlerat e luftës. Lavdi për jet gjithë atyre që u flijuan për të bër atdheun, mallkimi do të bie mbi ata që u pasuruan dhe shkelën mbi gjakun e derdhur për liri”, vleëson ish-luftëtari i UÇK-së Shabi Matjani, në një postim të tij në rrejtin socila Facebook, transmeton portali ExPress. Ndryshe Matjani ishte një nga ushtarët më të zellshëm të UÇK-së dhe mik i afërt i shumë komandatëve të njohur nga të cilët shumica tani më nuk janë në mesin tonë, transmeton ina.

Ai njihet për guximin dhe trimërin e tij të treguar si dhe është një si shumë djem të ri të cilët ditëlindjen e tij të 19 e ka festuar në frontet e luftës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...