Published On: 13 Shkurt, 2016
Bota |

Ushtarët izraelitë vrasin një vajzë palestineze

Ushtarët izraelitë në afërsi të një xhamie në Bregun Perëndimor kanë vrarë një vajzë adoleshente.

Ministri i Shëndetësisë në Palestinë e ka konfirmuar këtë vdekje dhe e kanë identifikuar vajzën si 17 vjeçare, Kilzar Mohd Abdulhaleem al-Owiwi nga Hebron, transmeton Klan Kosova.

Ushtria izraelite nga ana tjetër ka thënë se vajzën e kanë shtënë për shkak se ajo kishte tentuar ta therrte një ushtar.

“Ajo morri thikën për ta goditur një ushtar”, thuhet në deklaratën e ushtrisë izraelite.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...