Published On: 23 Shtator, 2016

Ushtaraku Hisen Berisha, homazhe në Koshare për ushtarët heronj të kolonel Ahmet Krasniqi!  

  • Hisen Berisha nderon hernjtë për ministrin Krasniqi

Rrëfim: pas shumë punësh dhe aktivitetesh, takimi Sali Çekaj dhe Azem Hajdarit pasoi takimin me Ministrin Ahmet Krasniqi. Nga ky takim ideja për një “Koshare” në aspektin operacional, taktik e strategjik, u bë objektiv i Luftës për Çlirim.

Hisen Berisha

Nderim homazh në Memorialin e Dëshmorëve në Koshare, në 18 vjetorin e amshimit të Ministri të Mbrojtjes, kolonel Ahmet Krasniqi.
Mund të hamendësoj kush se ç’në Kosharja me Ministrin!
(Rrëfim: pas shumë punësh dhe aktivitetesh, takimi Sali Çekaj dhe Azem Hajdarit pasoi takimin me Ministrin Ahmet Krasniqi. Nga ky takim ideja për një “Koshare” në aspektin operacional, taktik e strategjik, u bë objektiv i Luftës për Çlirim).
Pas vrasjes së Ministrit Krasniqi, Sali Çeku identifikoi luftëtarët që do e bënin realitet atë objektiv, GO3 vs Brigada 138 “Agim Ramadani”.
Nderimi Dëshmorëve në Memorialin e Koshares, nderim ndaj objektivit të Atyre burrave të mëdhenj, heronjve e dëshmorëve.

Është nderim për:
Ministrin e Luftës;
Ministrin e bashkimit;
Ministrin që në vizitën e fundit atëbotë, u zotua se me tu kthyer në Tiranë do bartem me Ministri në afërsi të kufirit. Sapo të lirohet një pjesë e territorit, bashkè me Ministrinë e Mbrojtjes do stacionohemi në Kosovë.
Këtë objektiv, pasi që u vra Ministri i Luftës, po e bëjmë realitet në Kosovën e lirë.
Lavdi emrit e veprës së ministrit!
Lavdi Dëshmorëve të lirisë!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...