Published On: 23 Shtator, 2016

Ushtaraku Hisen Berisha, homazhe në Koshare për ushtarët heronj të kolonel Ahmet Krasniqi!

 • Hisen Berisha nderon hernjtë për ministrin Krasniqi

Rrëfim: pas shumë punësh dhe aktivitetesh, takimi Sali Çekaj dhe Azem Hajdarit pasoi takimin me Ministrin Ahmet Krasniqi. Nga ky takim ideja për një “Koshare” në aspektin operacional, taktik e strategjik, u bë objektiv i Luftës për Çlirim.

Hisen Berisha

Nderim homazh në Memorialin e Dëshmorëve në Koshare, në 18 vjetorin e amshimit të Ministri të Mbrojtjes, kolonel Ahmet Krasniqi.
Mund të hamendësoj kush se ç’në Kosharja me Ministrin!
(Rrëfim: pas shumë punësh dhe aktivitetesh, takimi Sali Çekaj dhe Azem Hajdarit pasoi takimin me Ministrin Ahmet Krasniqi. Nga ky takim ideja për një “Koshare” në aspektin operacional, taktik e strategjik, u bë objektiv i Luftës për Çlirim).
Pas vrasjes së Ministrit Krasniqi, Sali Çeku identifikoi luftëtarët që do e bënin realitet atë objektiv, GO3 vs Brigada 138 “Agim Ramadani”.
Nderimi Dëshmorëve në Memorialin e Koshares, nderim ndaj objektivit të Atyre burrave të mëdhenj, heronjve e dëshmorëve.

Është nderim për:
Ministrin e Luftës;
Ministrin e bashkimit;
Ministrin që në vizitën e fundit atëbotë, u zotua se me tu kthyer në Tiranë do bartem me Ministri në afërsi të kufirit. Sapo të lirohet një pjesë e territorit, bashkè me Ministrinë e Mbrojtjes do stacionohemi në Kosovë.
Këtë objektiv, pasi që u vra Ministri i Luftës, po e bëjmë realitet në Kosovën e lirë.
Lavdi emrit e veprës së ministrit!
Lavdi Dëshmorëve të lirisë!

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Shemsi thotë:

  Pershendetje baca Sinon kjo qe e thoni per Adem Demaqin eshte shume i vonuar ne si lexues edhe para kater viteve eshte i vonuar sepese nuk eshte publiku.
  Nuk dua te behem avokat i Demacit, se edhe ai ka gabime, por ai e ka dashte Enver Hoxhen, sikurse edhe shume te tjere sepse ketu kane qene dy rruge ose Enverin e Shqiperine ose Titen e Jugosllavine.
  2.nje fakt qe e potenconi ju, se ne vitin 1965 kemi qene ushtare se bashku me Demacin nuk qendron, sepse dihet se Demaci dhe grupi i tij me 8 qershor 1964 jane arrestuar dhe po i njejti eshte denuar me 15 vite burg, gje qe deshmohet me vendimet e gjykates. Pra Demaci i ka mbajte 10 vite burg te rende te Titos < qe e deshti aq shume<, sipas jush. Pra 8 qershor 1964 deri 8 qershor 1974

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...